STARTUJEMY W PROGRAMIE “CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Drodzy Rodzice,
Dnia 1 lutego 2024r. Tygrysy, Motyle i Poszukiwacze biorą udział w programie “Czyste powietrze wokół nas”.
 Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki chorób odtytoniowych jest zapobieganie paleniu tytoniu. Dlatego też konieczne są interdyscyplinarne działania zmierzające do kształcenia prawidłowych postaw zdrowych wśród dzieci i młodzieży.
Założenia programu:
1. Ochrona dzieci przez szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.
2. Program jest adresowany do dzieci przedszkolnych.
3. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytoniowych.
4. Program na charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształceniu u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącym.
 

O nas

Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół”

Kontakt

Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół”

adres: Os. Przyjaźni 135, 61- 687 Poznań
tel. 61-8-200-672
email: sekretariat@przedszkole129.pl

Skip to content