Przedszkole 129

Projekt "Przedszkolaki czytają" w Delfinach

Pomysłodawcą i organizatorem akcji “Przedszkolaki Czytają!” jest WYDAWNICTWO ZAKAMARKI.
 
Projekt skierowany jest do przedszkolaków, i ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych. Ma na celu promocję czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych oraz dotarcie z wartościową książką do dzieci i ich rodzin. 
 
W trakcie trwania projektu każdy przedszkolak otrzyma na tydzień do domu plecaczek z siedmioma książkami, które ma za zadanie przeczytać wraz z rodzicami. Wykonuje też w domu pracę plastyczną związaną z wybraną książką. Po odniesieniu plecaczka do przedszkola, dziecko opowiada o książce, która najbardziej się spodobała i prezentuje pracę plastyczną. w kolejnym tygodniu plecaczek wędruje do kolejnego dziecka.
 
 
OIP

Projekt "Rodzinka czyta dzieciom" w Delfinach

Projekt polega na czytaniu książek przedszkolakom z grupy “Delfiny” Zachęcamy rodziców, dziadków, rodzeństwo do zgłaszania się. 

Projekt ma na celu promowanie czytania na głos dzieciom i integrację z rodziną przedszkolaków.

Na każdy tydzień przewidujemy jednego rodzica. Czytanie będzie się odbywać w czwartki w godzinach do wyboru: 9:00, lub 14:00. Przewidywany czas czytania to 15-20 min. 
 
Zachęcamy do zapisów !!!!! Prosimy o informację wcześniej na meila: delfiny.przedszkole129@gmail.com.
woman-6864640_640


Warsztaty sensoryczne, które odbywają się raz w tygodniu w Delfinach.

Zabawy sensoryczne to doskonały sposób na rozwijanie percepcji dziecka oraz jego zmysłów.

W trakcie aktywności i zabaw sensorycznych dzieci poznają świat przez zmysły dotyku, smaku, zapachu i dźwięku, co sprzyja kształtowaniu ich wyobraźni i spostrzegawczości. 

Warsztaty sensoryczne prowadzi mgr Agnieszka Domagalska

WhatsApp Image 2023-03-17 at 10.24.17

Warsztaty kreatywne, które odbywają się raz w tygodniu w Delfinach.

„Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i  przeżyć. Jest także źródłem najwspanialszych wzlotów myśli twórczej, realizacją najskrytszych marzeń dostarczających uśmiechu i szczęścia dzieciom” – Stanisław Popek

W procesie samego tworzenia dziecko doznaje silnych przeżyć, a w swoich pracach ujmuje własne myśli  i uczucia. Natomiast nauczyciel poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznaje swoich wychowanków, ich emocje, aktualne samopoczucie, lęki radości, rozwój intelektualny, zainteresowania. Jednym z celów pracy w tym zakresie jest umożliwienie dziecku aktywnego poznaniu świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i dążeniami. Należy przy tym pamiętać, ze każdy jest indywidualnością i może odbierać świat na własny, niepowtarzalny sposób.

 

Warsztaty kreatywne prowadzi  mgr Natalia Janasik

2023-przedszkole-sesja_wizerunkowa_styczen-male-100
Skip to content