Przedszkole 129

Kadra pedagogiczna

Nauczyciel, obok rodziców, jest jednym z pierwszych autorytetów i wzorców osobowych dla dziecka.  Dziecko pod opieką nauczyciela często spędza więcej czasu niż z własnymi rodzicami. Dlatego staramy się, aby w naszym zespole były osoby o ciepłym usposobieniu, życzliwe i cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych. To od zaangażowania, wiedzy, umiejętności i doświadczenia nauczycieli zależy to, jak wiele dziecko zyska w okresie przedszkolnym. Dotyczy to każdej sfery rozwoju dziecka – od rozwoju fizycznego poprzez rozwój społeczny i emocjonalny. Pod okiem naszych pracowników dzieci uczą się nawiązywania relacji z innymi, wzmacniają poczucie własnej wartości i rozwijają się intelektualnie.

 

Nasi nauczyciele, jak na każdego nauczyciela daltońskiego przystało, nieustannie motywują swoich podopiecznych do odkrywania świata. Dbają przy tym także o to, aby dzieci mogły prowadzić swoje poszukiwania w atmosferze wzajemnego szacunku, bezpieczeństwa i życzliwości. Wychowawcy grup stale rozwijają swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu w pracy wykorzystują najnowsze koncepcje i metody pracy z dziećmi.

 

Wszystkie nauczycielki pracujące w naszym Przedszkolu posiadają dyplomy wyższych uczelni pedagogicznych. Wiele z nich posiada także dodatkowe kwalifikacje w zakresie m.in.  pedagogiki specjalnej, logopedii czy nauczania języków obcych.

 

Uważamy, że istotę pracy wychowawczej z dziećmi stanowią pasja, zaangażowanie życzliwość. Kadra pedagogiczna pracująca w naszej placówce to najlepsi specjaliści w swojej dziecinie, która tworzy zgrany zespół, a praca z dziećmi daje im ogromną satysfakcję każdego dnia.Nasza kadra

Poznaj nas!

Klaudia Sobecka-Szcześniak

Dyrektor

Dyrektor naszej placówki. Czuwa nad bezpieczeństwem dzieci oraz pracowników. Kieruje placówką, sprawuje nadzór nad zatrudnionym gronem pedagogicznym, oraz personelem administracyjno-obsługowym. Przed laty gdy szkoły i przedszkola były w Polsce w znakomitej większości państwowe angażowała się w ramach Społecznego Towarzystwa Oświatowego w powstawanie i funkcjonowanie placówek niepublicznych. Związana z poznańską oświatą od 27 lat, a ciągle aktywna w różnych strukturach działających na rzecz dzieci. Inspiruje i wspiera, a dzięki doświadczeniu zdobytemu na różnych poziomach edukacji i w zakresie wsparcia rodziny jest doskonałym negocjatorem. Z dziećmi najchętniej śpiewa, bawi się w kącikach i opowiada ciekawe historie. Dużo podróżuje po całym świecie, koniecznie z dobrą książką pod ręką. Choć lubi ciepło jest fanką sportów zimowych i gdy czas pozwala jeździ na łyżwach lub ucieka w góry na narty. Bycie żoną i mamą zawsze stawia na pierwszym miejscu ale zaraz za rodziną jest praca czyli przedszkole z przedszkolakami, pracownikami i rodzicami.

Agnieszka Domagalska

Nauczyciel

Ciepła, pełna pasji i energii osoba. Troskliwa, dbająca o innych. Lubi spacery i kontakt z naturą. W swojej pracy wykorzystuje dary Ziemi z którymi przybliża dzieciom wiedzę przyrodniczą. Dodatkowo wspiera nas podczas prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz jako nauczyciel wspomagający. Zapalona cyklistka. Ukończyła studia wyższe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Jolanta Pacyńska

Nauczyciel

Ukończyła pedagogikę na UAM, posiada kwalifikacje jako terapeuta pedagogiczny. Jest nauczycielem z ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Względem dzieci wykazuje dużo cierpliwości i empatii. W swojej karierze zawodowej zawsze stawiała na nowoczesne
metody wspierające rozwój dzieci. Prywatnie uwielbia aranżować ogród, dużo czyta, lubi
małe i duże podróże. Spełnia się w swoich zamiłowaniach kulinarnych. Rodzina, a teraz
szczególnie czwórka wnucząt daje jej pełnię szczęścia.

iwona Gintrowicz

Nauczyciel, NAUCZYCIEL RELIGII

Pełna energii i pogody ducha, idzie przez życie z uśmiechem, którym obdarza i zaraża ludzi wokół siebie. Uwielbia dzieci, podczas katechezy otwiera przed nimi świat duchowy i pokazuje Dobroć Boga, który jest miłością. Jest nauczycielem wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem,Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Rozwijała swoje umiejętności pedagogiczne w wyjątkowym projekcie Erasmus Plus na terenie Włoch. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą.

Kinga Zmyślona

Nauczyciel

Jest kreatywną i pogodną osobą, która zawsze stawia rozwój dziecka na pierwszym miejscu. Chętnie czerpie pomysły z pedagogiki zabawy. Lubi podróże i wycieczki rowerowe, a swój entuzjazm do odkrywania nowych miejsc stara przenosić się na najmłodszych. Jej sposobem na relaks jest gotowanie i pieczenie ciast. Ukończyła studia pedagogiczne na UAM zdobywając specjalizacje w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej. Aktualnie kontynuuje studia podyplomowe związane z nauczaniem języka angielskiego.

Paulina Kozłowska

Nauczyciel

Pełna pomysłów i pogodna osoba. Kocha książki, muzykę i teatr. Pracując z dziećmi zawsze potrafi wyjąć asa z rękawa i zaskoczyć wszystkich dookoła swoimi umiejętnościami i kreatywnością. Dodatkowo wspiera nas podczas prowadzenia zajęć rewalidacyjnych. Ukończyła studia na kierunkach: zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna oraz edukacja alternatywna w zakresie planu daltońskiego.

Natalia Janasik

Nauczyciel

Od dziecka chciała zostać nauczycielem i pracować z dziećmi. Spontaniczna, radosna, lubi wyzwania. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i poczucia misji. Jako pedagog i mama wie, jak ważne dla dziecka jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego jest zawsze gotowa przytulić, porozmawiać, wysłuchać, bawić się i żartować z dziećmi. Hobbystycznie zajmuje się wyrobami cukierniczymi. Z jej rąk wychodzą prawdziwe arcydzieła.

Karolina Kuryła

Nauczyciel

Lubi zabawy muzyczno – ruchowe, teatralne i rozwijające aktywność twórczą dzieci. W swojej pracy najchętniej wykorzystuje zabawy połączone ze śpiewem i tańcem. Jej zainteresowania skupiają się wokół muzyki od klasyki po utwory Dance. Dodatkowo wspiera nas podczas prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz jako nauczyciel wspomagający. Ukończyła studia na kierunkach: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Barbara Kobielska

Nauczyciel

To kobieta wiedza, edukacja to pasja jej życia, pracowała jako wykładowczyni na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a teraz powróciła do najmłodszych lat edukacyjnych i wspiera nas swoim opanowaniem i doświadczeniem. Pełna entuzjazmy, uśmiechu i dobrego słowa dla każdego. Nauczyciel z pasją i wieloletnim doświadczeniem. Posiada kwalifikacje terapeuty pedagogicznego, które wykorzystuje w swojej pracy. Zajęcia dydaktyczne są jej pasją, a w pracy jest kreatywna i twórcza. Nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i innowacji.

Lucyna Błaszczak

Nauczyciel

Ukończyła studia na UAM na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe - wychowanie przedszkolne. Pracuje w wyuczonym zawodzie od ponad trzydziestu lat. Nauczyciel dyplomowany. Osoba z ogromnym zapleczem wiedzy, umiejętności i pomysłów, której zainteresowaniami zawodowymi są wychowanie społeczno - moralne i artystyczne. Pasje życiowe to szczęśliwa rodzina i podróże po Polsce. Swoim spokojem i pomysłami zadziwia i małych i dużych.

Klaudia Sobecka-Szcześniak

Nauczyciel

Jest dyrektorem naszej placówki ale zawsze podkreśla , że przede wszystkim jest nauczycielem . Ukończyła UAM w Poznaniu na kierunku wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz trzy kierunki studiów podyplomowych w tym na kierunku logopedia . Praca z dziećmi daje jej dużo radości , energii i odpręża po gabinetowych trudach. W swoich działaniach łączy nowoczesną wiedzę i praktykę psychologiczną i pedagogiczną z doświadczeniem tak by przedszkolaki rozwijały się w atmosferze akceptacji, wolości i odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Przestrzeń edukacyjną traktuje bardzo poważnie i z pasją podchodzi do jej aranżacji tak by jak najlepiej służyła dzieciom i wspierała nauczyciela.

Paulina Kozłowska

Nauczyciel

Pełna pomysłów i pogodna osoba. Kocha książki, muzykę i teatr. Pracując z dziećmi zawsze potrafi wyjąć asa z rękawa i zaskoczyć wszystkich dookoła swoimi umiejętnościami i kreatywnością. Dodatkowo wspiera nas podczas prowadzenia zajęć rewalidacyjnych. Ukończyła studia na kierunkach: zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna oraz edukacja alternatywna w zakresie planu daltońskiego.

Hania Geisler

terapeuta si

Ciepła, szczera, otwarta i pełna radości osoba. Pracowała również jako dyrektor przedszkola. Dba też o rozwój fizyczny dzieci, jako terapeutka integracji sensorycznej poszukuje wciąż nowych form i metod pracy by je zaskakiwać. Lubi muzykę i taniec, gra na gitarze.

Anna Malewska

Psycholog

Obdarzona poczuciem humoru profesjonalistka, miłośniczka psychologii rozwojowej. Zaangażowana w pracę z dzieckiem, rodzicami i nauczycielami w nurcie integracyjnym, zawsze dobierając sposoby terapii i wsparcia do konkretnego dziecka i rodziny. Wolniejszy czas lubi spędzać w ruchu, z rodziną. Informacje dotyczące konsultacji znajdują się w zakładce Akademia Rodzica.

Monika Kędzierska

Pedagog specjalny

Od zawsze chciałam być i pracować dla innych.. i tak na mojej drodze stanęła Pedagogika Specjalna. Moim największym zainteresowaniem zawodowym są zaburzenia rozwojowe - głównie zaburzenia ze spektrum autyzmu oraz adhd. Owe zainteresowanie wymaga ode mnie poszerzania kwalifikacji, aby móc jak najbardziej holistyczne podejść do terapii i wsparcia moich Dzieci. Jednak myśląc o pracy z dzieckiem przede wszystkim myślę o relacji z nim. Jestem partnerem i przewodnikiem. Pokazuję świat. Eksploruję, doświadczam, bawię się, poznaję i marzę.. razem z dzieckiem. Chcę, aby działania terapeutyczne ubrane były w śmiech, zabawę i wspólny, fajny czas. Prywatnie żyję aktywnie - biegam, jeżdżę na rowerze, medytuje, morsuję.. korzystam z życia najbardziej jak się da.

Krystyna Kuźmińska

lodopeda

Terapeutka z 20-letnim doświadczeniem w pacy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyła kursy i studia podyplomowe na UAM. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, były dyrektor poznańskiego przedszkola. Pracuje z dziećmi 5 i 6-letnimi prowadząc indywidualną terapię i diagnozę oraz grupową profilaktykę z 4-latkami. Stworzyła własne narzędzia do badania wad wymowy oraz obszerne materiały ćwiczeniowe. Lubi pracować z dziećmi, one też chętnie uczestniczą w zajęciach. W wolnym czasie tworzy małe formy plastyczne. Jest instruktorem technik decoupage, ukończyła też warsztaty ikonopisania I i II stopnia.

Paulina Wnuczko

lektor języka angielskiego


Agnieszka Dolata

Rytmiczka
Skip to content