Żywienie

W naszym przedszkolu dzieci otrzymują trzy posiłki:

• śniadanie o godzinie 8.30,
  • zupę i zdrową przekąskę o godzinie 11.00,
  • obiad o godzinie 13.30.

Dodatkowo ok. godziny 16.00 podajemy lekką przekąskę (owoc lub warzywo lub kanapka).

Dzieci mają stały dostęp do wody pitnej, dystrybutor znajduję się na każdym piętrze.

Wszystkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni. Dzięki temu dania są zawsze świeże i nie trzeba ich dodatkowo podgrzewać. Do gotowania używamy tylko produktów najwyższej jakości. Nasze menu spełnia wszystkie normy obowiązujące w zakresie żywienia, a jednocześnie jest atrakcyjne dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Nasze Panie kucharki gotują z sercem, czego najlepszym dowodem jest ogromny apetyt dopisujący naszym pociechom! Dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi potwierdzonymi zaświadczeniem lekarskim, otrzymują posiłki dostosowane do ich potrzeb (diety eliminacyjne).

Sprawdź nasz jadłospis

Każdy posiłek w naszej placówce serwowany jest w duchu edukacji daltońskiej. Dzieci samodzielnie nakładają i komponują swoje posiłki, dzięki czemu uczą się samodzielności.