Przedszkole 129

O nas

Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół” jest publiczną placówką prowadzoną przez miasto Poznań. Mieścimy się w centrum osiedla Przyjaźni w sąsiedztwie Żłobka oraz Szkoły Podstawowej.
Zajmujemy dwupoziomowy budynek wolnostojący. Posiadamy 5 sal dziennego pobytu, wyposażonych w zabawki, pomoce dydaktyczne i estetyczne meble, które stale wzbogacamy i uatrakcyjniamy. Do każdej z sal przynależy łazienka do dyspozycji dzieci. Posiadamy funkcjonalną szatnię oraz bawialnię wyposażoną w mini plac zabaw dla dzieci.
Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem wyposażonym w ekologiczny plac zabaw dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Ogród systematycznie wzbogacamy o nowe rośliny. Przeznaczony jest on nie tylko do zabaw, zajęć ruchowych, badawczych czy warsztatów, ale stanowi również idealne miejsce spotkań i imprez integrujących placówkę ze środowiskiem.
Posiadamy fachową, stale podnoszącą kwalifikacje zawodowe i doskonalącą swój warsztat pracy kadrę pedagogiczną: 10 nauczycielek prowadzących grupy, wspomaganych przez pracowników obsługi. Ponadto logopedę, katechetę i nauczycielkę gimnastyki korekcyjnej. Z dziećmi pracują także: nauczyciel rytmiki, psycholog oraz lektor języka angielskiego.