Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół” jest publiczną placówką prowadzoną przez miasto Poznań. Nasze przedszkole składa się tylko z pięciu grup dzieci w różnym przedziale wiekowym. Dzięki temu możemy stworzyć tutaj przyjazną atmosferę miejsca, w którym wszyscy znają się i lubią. Mieścimy się w centrum osiedla Przyjaźni w sąsiedztwie Żłobka „Ptyś” oraz dwóch szkół podstawowych. To ważne dla dzieci, ponieważ nawet przy zmianie placówki, czują się one bezpiecznie w znanej sobie okolicy.

Budynek przedszkola

W pełni przystosowany do potrzeb dzieci budynek przedszkola posiada pięć sal dziennego pobytu. Wszystkie wyposażone są w pomoce dydaktyczne, mebelki, zabawki oraz osobne dla każdej grupy łazienki dziecięce. Przedszkole posiada własną kuchnię, dlatego zdrowe i świeże posiłki dla przedszkolaków przygotowywane są zawsze na miejscu. Na parterze znajdują się funkcjonalna szatnia oraz hol, którym odbywają się przedszkolne uroczystości lub pełni on funkcję bawialni dla dzieci.

Ogród przedszkolny

Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem z ekologicznym placem zabaw. Jest on bezpieczny i w pełni dostosowany do potrzeb rozwojowych i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. To dla nich atrakcyjne miejsce zabaw, zajęć ruchowych oraz warsztatów. Stanowi również idealne miejsce spotkań i imprez integracyjnych dla przedszkolaków i ich rodzin. Systematycznie wzbogacamy też nasz ogród o nowe rośliny – dzięki temu jest jeszcze piękniejszy, a dzieci poznają nowe gatunki. Bardzo dbamy o to, aby nasze przedszkolaki spędzały dużo czasu w ogrodzie. To najlepsza okazja do aktywności fizycznej oraz swobodnej zabawy w grupie, która sprzyja rozwojowi społecznemu maluchów.

Nasi pracownicy

Przedszkole zatrudnia 10 wykwalifikowanych nauczycielek wychowania przedszkolnego. Ich codzienną pracę wspierają pracownicy obsługi oraz nauczyciele zajęć dodatkowych – języka angielskiego, rytmiki oraz religii. Ponadto przedszkole zapewnia opiekę logopedyczną, psychologiczną oraz z zakresu gimnastyki korekcyjnej.