Kąciki Froeblowskie

„Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im też dać czas na chodzenie”

F.Froebel

Dar Zabawy

W naszym przedszkolu dzieci codziennie działają w aktywny i ciekawy sposób, jednym z nich jest praca w kącikach Froeblowskich. Zaczynamy od wspólnych zabaw na dywanie co pozwala nam zdobywać ogrom wiedzy, sprawności ruchowej oraz słuchu muzycznego. Następnie wyruszamy w czterech zespołach w ramach grupy do aktywności w kącikach zabawowo-zadaniowych.

Każdego dnia zespół poznaje inne zadanie i wyzwanie. W Kąciku Darów pracujemy z wykorzystaniem Darów Froebla w określony przez nauczyciela sposób, który jest celowy i przemyślany. W Kąciku Twórczym działamy twórczo na płaszczyźnie muzycznej, plastycznej, konstrukcyjnej oraz teatralnej. W Kąciku Badawczym zagłębiamy zjawiska, materiały, przedmioty na wszelkie sposoby za pomocą odpowiedniego sprzętu. W Kąciku Gospodarczym wykonujemy zadania powiązane z ogródkiem, kuchnią, samoobsługą (np. zapinanie, ubieranie, wiązanie) oraz porządkowaniem.