Zajęcia finansowane z budżetu placówki :

Rytmika

Technika wychowania muzycznego, która kształtuje kulturę muzyczną i słuch dziecka. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. Dają im także solidne podstawy do podjęcia nauki w szkole, ponieważ kształtują umiejętności językowe oraz matematyczne. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Prowadzącym zajęcia z rytmiki jest pani Agnieszka Dolata.

Religia

Religia w przedszkolu ma na celu wprowadzenie najmłodszych dzieci w świat wartości chrześcijańskich oraz kształtowanie ich postaw moralnych. Podczas tych zajęć dzieci uczą się o ważnych wydarzeniach i postaciach biblijnych, modlitwie, oraz wartościach takich jak miłość, szacunek, życzliwość i empatia. Dodatkowo, poprzez różnorodne formy zabaw i aktywności, dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, muzycznych, które pozwalają im na bardziej przystępne zrozumienie treści religijnych. Dzięki zajęciom religijnym w przedszkolu, dzieci mają możliwość budowania relacji z Bogiem, rozwijania swojej duchowości oraz rozwijania umiejętności współpracy, komunikacji i empatii w grupie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Prowadzącym religię jest pani Iwona Gintrowicz.

Język angielski

Kraina Baśni jest programem nauczania języka angielskiego, który w sposób bardzo przybliżony do warunków naturalnego niejako zanurza dzieci w świecie obcego języka. Dzięki temu, że dzieci uczą się poprzez adaptacje bajek i baśni robimy to w sposób angażujący dziecko, ciekawy dla niego i jednocześnie wykorzystujący bardzo dobrze naturalne mechanizmy przyswajania języka na tym etapie. Bohaterowie bajek uczą dzieci słownictwa, struktur, mówią do nich na początku prostymi, a potem coraz bardziej złożonymi treściami i w ten sposób budują bazę leksykalną dziecka. To jak opowiadanie bajek u mamy i taty. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, dwa razy w tygodniu z podstawy programowej, raz z ramienia RR .
Prowadzącym zajęcia z języka angielskiego w zakresie podstawy programowej pani Paulina Wnuczko.

Zajęcia sportowe z Akademią Reissa

Akademia Reissa to profesjonalna i doświadczona szkółka sportowa, która wprowadzi dzieci w fascynujący świat aktywności fizycznej. Dzięki starannemu doborowi ćwiczeń, pod okiem wykwalifikowanych trenerów, dzieci będą miały możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji sportowych w zabawowy sposób. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.