Przedszkole 129

Język angielski

Każda grupa ma kontakt z językiem angielskim 3 razy w tygodniu. Podczas tych zajęć dzieci w piosenkach, grach, zabawach oraz zadaniach z kartami pracy oswajają się z prawidłowym brzmieniem podstawowego słownictwa i zwrotów języka angielskiego ćwicząc ich wymowę. Zajęcia prowadzone są przez panią Natalię. Odbywają się dwa razy w tygodniu, oddzielnie w każdej grupie. Dodatkowo w środy, każda grupa udaje się Panią Weroniką w świat baśni realizując autorski program nauki języka angielskiego „ Krainy Baśni ”.

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę lub niwelowanie ewentualnych wad postawy. Podczas ćwiczeń gimnastycznych dzieci rozwijają zmysł równowagi, kształtują umiejętność przekraczania środkowej linii ciała, poprawiają orientację w schemacie ciała, a także ogólną sprawność fizyczną. Zajęcia odbywają się dla dzieci 5 i 6 letnich , w każdy piątek w bawialni, oddzielnie dla grup- ,,Przyrodnicy” ,,Delfiny” oraz ,,Poszukiwacze Skarbów. Zajęcia prowadzi pani Barbara.

Psycholog

Szeroka pomoc specjalisty dla dzieci i zainteresowanych rodziców. Zajęcia z dziećmi prowadzone sa we wtorkowy poranek, a bezpłatne porady, wsparcie, konsultacje dla rodziców odbywa się w środowe popołudnie, online ,na platformie ZOOM (po wcześniejszym umówieniu się z panią Anią z pomocą maila).
Nasza placówka współpracuje z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczna nr 5 Poznań – Stare Miasto ul. Nowowiejskiego 29,

Religia

W przedszkolu zajęcia z religii odbywają się w każdy wtorek. Udział dzieci w zajęciach z religii jest dobrowolny i bezpłatny dla wszystkich grup wiekowych. Zajęcia prowadzone są przez panią Hanię.

Terapia ruchowa - terapia integracji sensorycznej

To przemyślane i bardzo precyzyjnie dobrane dla objętego nimi dziecka ćwiczenia przybierające formę wesołej zabawy. Celem jest wywołanie odpowiednich reakcji sensorycznych dziecka. Na zajęciach integracji sensorycznej wykorzystywanych jest wiele sprzętów rehabilitacyjnych jednocześnie bardzo atrakcyjnych dla dzieci. Podczas terapii dzieci uczą się łączyć wszystkie swoje zmysły i wykorzystywać je razem, odpowiednio reagując na bodźce. Zajęcia te wspierają codzienne funkcjonowanie dziecka, jego intelektualny, społeczny i emocjonalny rozwój. Dzięki zajęciom kształtowana jest pozytywna samoocena dziecka i motywacja. Zajęcia prowadzone są przez panią Hanię.

Logopedia

Prowadzona jest po wykonaniu przesiewowych badaniach wad wymowy. Zajęcia prowadzone są indywidualnie w formie zabawy, gier, wierszyków, ćwiczeń gimnatycznych mających na celu w zabawowy sposób przedstawić dzieciom sposób ułożenia aparatu artykulacyjnego, poprawienie koordynacji i umiejętności grafomotorycznych. Zajęcia prowadzone są przez Panią Darię w każdy poniedziałek. Ważne jest , aby rodzice wykonywali polecone przez logopedę ćwiczenia z dziećmi codziennie w domu gdyż systematyczna praca jest kluczem do sukcesu w terapii.
Konsultacje dla rodziców odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca w godzinach 16:00-17:00 po uprzednim umówieniu się poprzez zeszyt spotkań znajdujący się w holu przedszkola.