Zobacz co nowego

u Motyli!

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze w czerwcu:

Drodzy Rodzice,

Czerwiec to już ostatni miesiąc intensywnej nauki i radosnej zabawy w naszej grupie. Pogoda coraz piękniejsza, przypomina, że już niebawem powitamy lato i wakacje. Spotkamy się w sierpniu na wakacyjnym dyżurze.

A jeszcze w czerwcu zajmiemy się tematami związanymi z rodziną, przyrodą, podróżami wakacyjnymi i zagadnieniami bezpieczeństwa.

Będziemy utrwalać opanowany materiał dydaktyczny; rozwijać słuch fonematyczny, doskonalić sprawność manualną, pogłębiać umiejętności matematyczne. Poznaliśmy już wszystkie liczby od 0 do 10 oraz litery przewidziane programem.

Oprócz wiedzy i kompetencji dydaktycznych zabierzemy ze sobą na wakacje jakże ważne  – nabyte w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne, dzięki którym potrafimy już być dobrymi koleżankami i kolegami, razem się bawić, akceptować i lubić, prawidłowo zachowywać się w stosunku do osób z otoczenia.

Zabierzemy też nasze rozbudzone w przedszkolu zainteresowania i odnalezione talenty. A zatem czas na lato i wakacyjne przygody! Dziękujemy za każdy dzień!

Co i kiedy u Motyli

Wycieczka do Nowego Tomyśla

Wycieczka Motyli do Nowego Tomyśla była bardzo udana I ciekawa. Dzieci wzięły udział w warsztacie wikliniarskim, na którym samodzielnie wyplatały wianki dekoracyjne na drzwi. Zwiedzały też muzeum wilkiniarstwa z setkami niezwykłych eksponatów. Uczestniczyły w pikniku na świeżym powietrzu i podziwiały liczne zwierzęta w zoo.

Dzień Ziemi, występ Motylków.

Dzień Piżamy

Pierwszy Dzień Piżamy zorganizowaliśmy w naszej grupie

6 lutego 2024. Wydarzenie to obejmowało różne działania dydaktyczne i wychowawcze. A mianowicie:

• Ubrani w piżamy wystawiliśmy dla całej społeczności przedszkolnej ( 5 grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat) spektakl pt. „Pani Zima”, inspirowany baśnią braci Grimm „Frau Hole” i opowiadaniem J. Porazińskiej „Dwie Dorotki”, jak też utworem muzyki klasycznej A. Vivaldiego „Zima”.

• Wykonaliśmy prace plastyczne „Serce”, które podczas okolicznościowej aukcji wykupili rodzice, a uzyskany dochód przekazujemy na rzecz dzieci onkologicznie chorych, pod opieką Fundacji „Gdy liczy się czas”. (381,68 zł.)

• Rozmawialiśmy o zdrowiu i chorobie w oparciu o treść książki dla dzieci pt. „Franklin idzie do szpitala”.

Dzieci uczestniczyły w tych działaniach z radością i chęcią.

Dobrze rozumiały, że „Dzień Piżamy” to szczególny czas myślenia o zdrowiu i solidaryzowania się z dziećmi, które ze względu na leczenie długo i często są w piżamkach. Również rodzice wykazali dużo empatii, zainteresowania i zaangażowania, za co jako pedagodzy jesteśmy bardzo wdzięczni.

Mamy już pomysły na kolejne „Dni Piżamy” . „Pomoc uskrzydla” to dewiza Fundacji „Gdy liczy się czas”. I to właśnie poczuliśmy 6 lutego.

Wszystkim organizatorom, uczestnikom i darczyńcom najserdeczniej dziękujemy!

Piernikowanie

Wycieczka do Traperskiej Osady

Dzień Przedszkolaka na sportowo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dodaj tu swój tekst nagłówka