Przedszkole 129

Zobacz co nowego

u Motyli!

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze w maju:

„JESTEŚMY KULTURALNI”

(6 do 17 maja 2024)

W tym czasie dzieci :

• Wypowiadają się pełnymi zdaniami, stosują poprawne formy gramatyczne i artykulacyjne: „Co to jest teatr?”, „Co to jest koncert?”, „Jak zachować się w restaruracji, oraz w sklepie?”
  • Uczą się piosenki o „grzecznych słówkach”
  • Wyodrębniają w słowie i wybrzmiewają nową głoskę: „F”.
  • Przeliczają elementy zbiorów w zakresie 9 i poznają tę liczbę jako liczebnik główny i porządkowy.
  • Wykonują zakodowane zadania.
  • Rozumieją wątki przyczynowo skutkowe w przedstawionych zdarzeniach np. w bajkach.
  • Poznają bohaterów baśni, bajek opowiadań.
  • Uczestniczą w zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych i rekreacji na świeżym powietrzu.
  • Poznają tajniki zawodu wikliniarza, oraz zwierzęta w małym zoo, podczas wycieczki „Od patyczka do koszyczka”.
  • Jako uczestnicy wycieczki grupowej autokarem zachowują się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

„KSIĄŻKA – MÓJ PRZYJACIEL”

(20 do 31 maja 2024)

W tym czasie dzieci :

• Uczą się piosenki i tańca na „Koncert dla mamy”.
  • Występują z okazji Dnia Mamy w Domu Kultury „Słońce” oraz uczestniczą w festynie rodzinnym.
  • Poznają niezwykłość liczby „0”.
  • Wyodrębniają w słowie i wybrzmiewają nową głoskę: „Ł”.
  • Przeliczają elementy zbiorów w zakresie „10” i poznają tę liczbę jako liczebnik główny i porządkowy.
  • Wypowiadają się na różne tematy, np. „Biblioteka – królestwo książek”, „Ulubione postacie z książek”, „Świat pędzlem malowany”.
  • Przypominają sobie lub poznają ciekawe bajki, baśnie i opowiadania dla dzieci, np. „Smok Wawelski”
  • Wykonują zakodowane zadania.

Co i kiedy u Motyli

7.05.24 – Wycieczka „Od patyczka do koszyczka” do Nowego Tomyśla – Motyle

Wycieczka do Nowego Tomyśla

Wycieczka Motyli do Nowego Tomyśla była bardzo udana I ciekawa. Dzieci wzięły udział w warsztacie wikliniarskim, na którym samodzielnie wyplatały wianki dekoracyjne na drzwi. Zwiedzały też muzeum wilkiniarstwa z setkami niezwykłych eksponatów. Uczestniczyły w pikniku na świeżym powietrzu i podziwiały liczne zwierzęta w zoo.

Dzień Ziemi, występ Motylków.

Dzień Kobiet

Dzień Piżamy

Pierwszy Dzień Piżamy zorganizowaliśmy w naszej grupie

6 lutego 2024. Wydarzenie to obejmowało różne działania dydaktyczne i wychowawcze. A mianowicie:

• Ubrani w piżamy wystawiliśmy dla całej społeczności przedszkolnej ( 5 grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat) spektakl pt. „Pani Zima”, inspirowany baśnią braci Grimm „Frau Hole” i opowiadaniem J. Porazińskiej „Dwie Dorotki”, jak też utworem muzyki klasycznej A. Vivaldiego „Zima”.

• Wykonaliśmy prace plastyczne „Serce”, które podczas okolicznościowej aukcji wykupili rodzice, a uzyskany dochód przekazujemy na rzecz dzieci onkologicznie chorych, pod opieką Fundacji „Gdy liczy się czas”. (381,68 zł.)

• Rozmawialiśmy o zdrowiu i chorobie w oparciu o treść książki dla dzieci pt. „Franklin idzie do szpitala”.

Dzieci uczestniczyły w tych działaniach z radością i chęcią.

Dobrze rozumiały, że „Dzień Piżamy” to szczególny czas myślenia o zdrowiu i solidaryzowania się z dziećmi, które ze względu na leczenie długo i często są w piżamkach. Również rodzice wykazali dużo empatii, zainteresowania i zaangażowania, za co jako pedagodzy jesteśmy bardzo wdzięczni.

Mamy już pomysły na kolejne „Dni Piżamy” . „Pomoc uskrzydla” to dewiza Fundacji „Gdy liczy się czas”. I to właśnie poczuliśmy 6 lutego.

Wszystkim organizatorom, uczestnikom i darczyńcom najserdeczniej dziękujemy!

Piernikowanie

Wycieczka do Traperskiej Osady

Dzień Przedszkolaka na sportowo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Dodaj tu swój tekst nagłówka