Zobacz co nowego

u Motyli!

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze w kwietniu:

Realizujemy tematy kompleksowe:

• „Nasze podróże”.
  • „Mali odkrywcy”
  • „Tajemnice świata”.
  • „Wiosna dookoła nas”.

Celem działań dydaktycznych i wychowawczych jest, aby DZIECKO:

• odkryło wartości takie jak: ciekawość świata (otwartość), wiedza, szacunek dla przyrody
  • poznało litery : G, P, W, C
  • wyodrębniało pierwszą głoskę w wybranych słowach
  • dzieliło słowa na sylaby
  • składało z usłyszanych prostych głosek słowo
  • podawało słowa na wskazaną głoskę/literę
  • rozpoznawało znaczenie wybranych napisów w czytaniu globalnym
  • poznało liczbę 8
  • wypowiadało się pełnymi zdaniami
  • wiedziało, że Ziemia to planeta w kształcie kuli
  • wiedziało, jakie kontynenty są na Ziemi
  • ciekawiło się podróżami i środkami transportu
  • rozumiało, co to jest wynalazek
  • wiedziało, co to jest komputer
  • wiedziało, co to jest telefon
  • próbowało wymyślać „wynalazki” stosownie do swoich możliwości i zainteresowań
  • przeliczało w zakresie indywidualnie dostępnym
  • posługiwało się liczebnikami głównymi i porządkowymi
  • wykonywało na konkretach działania matematyczne : dodawanie i odejmowanie, porównywanie, że czegoś jest mniej lub więcej i „o ile”
  • wykonywało prace plastyczne różnymi technikami
  • uczestniczyło w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych oraz ruchu na powietrzu

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH RODZICÓW NA KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE,
KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 04 KWIETNIA 2024 O GODZ: 15:00-16:00.

Dzień Piżamy

Pierwszy Dzień Piżamy zorganizowaliśmy w naszej grupie

6 lutego 2024. Wydarzenie to obejmowało różne działania dydaktyczne i wychowawcze. A mianowicie:

• Ubrani w piżamy wystawiliśmy dla całej społeczności przedszkolnej ( 5 grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat) spektakl pt. „Pani Zima”, inspirowany baśnią braci Grimm „Frau Hole” i opowiadaniem J. Porazińskiej „Dwie Dorotki”, jak też utworem muzyki klasycznej A. Vivaldiego „Zima”.

• Wykonaliśmy prace plastyczne „Serce”, które podczas okolicznościowej aukcji wykupili rodzice, a uzyskany dochód przekazujemy na rzecz dzieci onkologicznie chorych, pod opieką Fundacji „Gdy liczy się czas”. (381,68 zł.)

• Rozmawialiśmy o zdrowiu i chorobie w oparciu o treść książki dla dzieci pt. „Franklin idzie do szpitala”.

Dzieci uczestniczyły w tych działaniach z radością i chęcią.

Dobrze rozumiały, że „Dzień Piżamy” to szczególny czas myślenia o zdrowiu i solidaryzowania się z dziećmi, które ze względu na leczenie długo i często są w piżamkach. Również rodzice wykazali dużo empatii, zainteresowania i zaangażowania, za co jako pedagodzy jesteśmy bardzo wdzięczni.

Mamy już pomysły na kolejne „Dni Piżamy” . „Pomoc uskrzydla” to dewiza Fundacji „Gdy liczy się czas”. I to właśnie poczuliśmy 6 lutego.

Wszystkim organizatorom, uczestnikom i darczyńcom najserdeczniej dziękujemy!

Piernikowanie

Wycieczka do Traperskiej Osady

Dzień Przedszkolaka na sportowo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.