Projekt edukacyjny Auto w grupie Delfiny
Celem projektu było rozwijanie zainteresowań techniczno-mechanicznych, poszerzanie wiedzy na temat samochodów, gromadzenie informacji o samochodach, rozumienie przestrzegania zasad bezpiecznej jazdy. W ramach projektu stworzyliśmy kącik projektowy, w którym zgromadziliśmy książki i czasopisma motoryzacyjne, opowiadania i bajki o samochodach, modele pojazdów. Przedszkolaki poznały historię motoryzacji, samodzielnie rysowały ołówkiem ,,Pierwsze szkice samochodów”. Dzieci tworzyły prace plastyczne z rolek i tektury, (samochody, garaże), malowały farbami modele aut, budowały modele pojazdów z klocków, trasy dla pojazdów. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z ekspertami z WORD Poznań, z właścicielem samochodu osobowego, kierowcą autobusu i autokaru przewożącego pasażerów, kierowcą rajdowym. Poprzez wyprawy badawcze na spotkaniach z ekspertami miały możliwość wielozmysłowego poznania samochodów (wyposażenie, budowa). Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.