Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół” jest publiczną placówką prowadzoną przez miasto Poznań. Mieścimy się w centrum osiedla Przyjaźni w sąsiedztwie Żłobka oraz Szkoły Podstawowej.
Zajmujemy dwupoziomowy budynek wolnostojący. Posiadamy 5 sal dziennego pobytu, wyposażonych w zabawki, pomoce dydaktyczne i estetyczne meble, które stale wzbogacamy i uatrakcyjniamy. Do każdej z sal przynależy łazienka do dyspozycji dzieci. Posiadamy funkcjonalną szatnię oraz bawialnię wyposażoną w mini plac zabaw dla dzieci.
Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem wyposażonym w ekologiczny plac zabaw dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Ogród systematycznie wzbogacamy o nowe rośliny. Przeznaczony jest on nie tylko do zabaw, zajęć ruchowych, badawczych czy warsztatów, ale stanowi również idealne miejsce spotkań i imprez integrujących placówkę ze środowiskiem.
Posiadamy fachową, stale podnoszącą kwalifikacje zawodowe i doskonalącą swój warsztat pracy kadrę pedagogiczną: 10 nauczycielek prowadzących grupy, wspomaganych przez pracowników obsługi. Ponadto logopedę, katechetę i nauczycielkę gimnastyki korekcyjnej. Z dziećmi pracują także: nauczyciel rytmiki, psycholog oraz lektor języka angielskiego.

Grupy:

 • DELFINY – 5-6 latki
  Bystre dzieciaki zawsze na fali,
  Bacznie obserwują horyzont w oddali.
  Głodni wiedzy, wyławiają smakowite kąski,
  Matematyczne, muzyczne i literackie przekąski.
  W morzu wiedzy zawsze odnajdą właściwą drogę,
  A ich ulubione słowa to: – „Chętnie pomogę”.
  Bo zgraną ekipą są te nasze Delfiny,
  Które mają tylko uśmiechnięte miny :) .
  .
 • PRZYRODNICY – 5 LATKI
  Przyrodnicy, to grupa dzieci pięcioletnich, które dobrze już znają przyrodę, tę najbliższą, tę wokół siebie i nie tylko… dbają o nią i uczą się ją chronić. Podpatrują ją i od niej wpajają sobie zasady zgodnego współżycia. My pięciolatki – dzieci na piątkę, jesteśmy już samodzielni, odpowiedzialni i koleżeńscy. Z wielką przyjemnością uczymy się wierszyków, piosenek i tańców. Bardzo lubimy rysować i malować. Każdy dzień wspólnie spędzony w naszej grupie to, radosna zabawa przeplatana ciekawymi zajęciami edukacyjnymi.
 • POSZUKIWACZE SKARBÓW – 4 LATKI
  W poszukiwaniu jesteśmy mistrzami,
  Chcąc posiąść skarby naszymi głowami.
  Wiedzy wciąż nowej chętnie szukamy,
  W podbój swym statkiem już wyruszamy.
  Mapa nam same zagadki podsuwa,
  Jednak to zamka nam nie zasuwa.
  Wspólnymi siłami uda się nam,
  Bo w sali żaden z nas nie jest sam.
  Przyjaźń to ważna jest dla nas rzecz,
  Dlatego kłótniom mówimy precz.
  Każdy w drużynie chciałby być z nami,
  Bo my jesteśmy super brzdącami! :)
 • TYGRYSKI – 3,5 – 4 LATKI
  Jak przystało na prawdziwe tygryski jesteśmy bardzo ruchliwi i mamy tysiące pomysłów na zabawę. Już doskonale znamy swoje przedszkole. Staramy się być samodzielni, zwłaszcza przy wykonywaniu czynności samoobsługowych. Bardzo lubimy śpiewać, tańczyć i wykonywać prace plastyczne różnymi technikami. Podczas zabaw konstrukcyjnych tworzymy niezwykłe budowle. Uwielbiamy pobyt na świeżym powietrzu, gdzie wspólnie miło spędzamy czas.
  Bo my tygryski, to małe urwiski!
 • MOTYLE – 3 LATKI
  Zaczynamy naszą przygodę w przedszkolu poznajemy siebie i nasze przedszkole. Uczymy się samodzielności i codziennie podejmujemy nowe wyzwania, tworzymy coraz większe budowle z klocków zaczynamy śpiewać i tańczyć. Spędzamy dużo czasu na placu zabaw gdzie możemy cieszyć się świetną zabawą.

W każdej grupie wiekowej nad prawidłowym rozwojem dzieci opiekę sprawują 2 nauczycielki oraz pomoc nauczyciela.

Statut Przedszkola Nr 129 Małych Przyjaciół.

 

 

 

KONCEPCJA PRACY I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 129 MAŁYCH PRZYJACIÓŁ