Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół” jest publiczną placówką prowadzoną przez miasto Poznań. Mieścimy się w centrum osiedla Przyjaźni w sąsiedztwie Żłobka oraz Szkoły Podstawowej.
Zajmujemy dwupoziomowy budynek wolnostojący. Posiadamy 5 sal dziennego pobytu, wyposażonych w zabawki, pomoce dydaktyczne i estetyczne meble, które stale wzbogacamy i uatrakcyjniamy. Do każdej z sal przynależy łazienka do dyspozycji dzieci. Posiadamy funkcjonalną szatnię oraz bawialnię wyposażoną w mini plac zabaw dla dzieci.
Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem wyposażonym w ekologiczny plac zabaw dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Ogród systematycznie wzbogacamy o nowe rośliny. Przeznaczony jest on nie tylko do zabaw, zajęć ruchowych, badawczych czy warsztatów, ale stanowi również idealne miejsce spotkań i imprez integrujących placówkę ze środowiskiem.
Posiadamy fachową, stale podnoszącą kwalifikacje zawodowe i doskonalącą swój warsztat pracy kadrę pedagogiczną: 10 nauczycielek prowadzących grupy, wspomaganych przez pracowników obsługi. Ponadto logopedę, katechetę i nauczycielkę gimnastyki korekcyjnej. Z dziećmi pracują także: nauczyciel rytmiki, psycholog oraz lektor języka angielskiego.

Grupy:

• PRZYRODNICY- 3-LATKI
    Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą wspólną zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Chętnie bierzemy udział w różnorodnych zajęciach, podczas których poznajemy otaczający nas świat. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Dużo czasu poświęcamy na poznanie zasad panujących w przedszkolu oraz staramy się ich przestrzegać.
  • MOTYLE – 3,4 latki
    To dzieci 3 i 4 letnie. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować, malować. Lubimy zabawy na świeżym powietrzu. Po dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej
i bajek.
  • DELFINY – 3,4,5-latki
    Bystre dzieciaki zawsze na fali,
    Bacznie obserwują horyzont w oddali.
    Głodni wiedzy, wyławiają smakowite kąski,
    Matematyczne, muzyczne i literackie przekąski.
    W morzu wiedzy zawsze odnajdą właściwą drogę,
    A ich ulubione słowa to: – „Chętnie pomogę”.
    Bo zgraną ekipą są te nasze Delfiny,
    Które mają tylko uśmiechnięte miny. :)
  • TYGRYSY 5,6-latki
    Jesteśmy prawdziwymi tygrysami.
    Uwielbiamy brykać z przyjaciółmi z grupy, polujemy na wiedzę, poszukujemy przygód i wrażeń,
    Jesteśmy odważni, szanujemy siebie nawzajem i nikomu nie pozwolimy siebie skrzywdzić.
    Jesteśmy wrażliwi na muzykę, chętnie śpiewamy i tańczymy.
    Wiele radości sprawia nam konstruowanie, zajęcia plastyczne.!
  • POSZUKIWACZE SKARBÓW – 6 LATKI
    W poszukiwaniu jesteśmy mistrzami,
    Chcąc posiąść skarby naszymi głowami.
    Wiedzy wciąż nowej chętnie szukamy,
    W podbój swym statkiem już wyruszamy.
    Mapa nam same zagadki podsuwa,
    Jednak to zamka nam nie zasuwa.
    Wspólnymi siłami uda się nam,
    Bo w sali żaden z nas nie jest sam.
    Przyjaźń to ważna jest dla nas rzecz,
    Dlatego kłótniom mówimy precz.
    Każdy w drużynie chciałby być z nami,
    Bo my jesteśmy super brzdącami! :)

W każdej grupie wiekowej nad prawidłowym rozwojem dzieci opiekę sprawują 2 nauczycielki oraz pomoc nauczyciela.

Statut Przedszkola Nr 129 Małych Przyjaciół.

KONCEPCJA PRACY I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 129 MAŁYCH PRZYJACIÓŁ