Przedszkole nr 129 im. ,,Małych Przyjaciół” jest publiczną placówką prowadzoną przez miasto Poznań. Mieścimy się w centrum osiedla Przyjaźni w sąsiedztwie Żłobka oraz Szkoły Podstawowej.
Zajmujemy dwupoziomowy budynek wolnostojący. Posiadamy 5 sal dziennego pobytu, wyposażonych w zabawki, pomoce dydaktyczne i estetyczne meble, które stale wzbogacamy i uatrakcyjniamy. Do każdej z sal przynależy łazienka do dyspozycji dzieci. Posiadamy funkcjonalną szatnię oraz bawialnię wyposażoną w mini plac zabaw dla dzieci.
Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem wyposażonym w ekologiczny plac zabaw dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Ogród systematycznie wzbogacamy o nowe rośliny. Przeznaczony jest on nie tylko do zabaw, zajęć ruchowych, badawczych czy warsztatów, ale stanowi również idealne miejsce spotkań i imprez integrujących placówkę ze środowiskiem.
Posiadamy fachową, stale podnoszącą kwalifikacje zawodowe i doskonalącą swój warsztat pracy kadrę pedagogiczną: 10 nauczycielek prowadzących grupy, wspomaganych przez pracowników obsługi. Ponadto logopedę, katechetę i nauczycielkę gimnastyki korekcyjnej. Z dziećmi pracują także: nauczyciel rytmiki, psycholog oraz lektor języka angielskiego.

RODO – Ochrona Danych Osobowych

Dane kontaktowe do IOD i zastępcy IOD:
IOD nr 4 Monika Drobnik
(tel. 885 992 553,
mail: iod4_oswiata@um.poznan.pl)
Zastępca: Izabela Malinowska – Szabowska
(tel. 885 992 578,
 mail: iod6_oswiata@um.poznan.pl)

Klauzule informacyjne

1. Klauzula informacyjna ogólna – pobierz plik
2. Klauzula informacyjna dot. wizerunku – pobierz plik
3. Klauzula informacyjna dla kontrahentów – pobierz plik

Grupy przedszkola:

• Motyle 3 latki

Nasze gąsienice przeistoczone w motyle poznają nowych przyjaciół i uczą się jak być cudownymi motylami, by później zaprezentować wszystkim swoje piękne skrzydła.

• Tygrysy 4 latki

Pełne energii dzieci z zaangażowaniem polujące na nowe doświadczenia, relacje oraz wiedzę. Jak na Tygryski przystało uwielbiają też harce i dobrą zabawę.

• Delfiny 4, 5, 6 latki

Pływające w oceanie nowych wyzwań i ciekawostek dzieci. Jak przystało na stworzenia morskie podróżują w ławicach wspólnie pomagając sobie w trudnościach i ciesząc się z sukcesów.

• Poszukiwacze skarbów 5 latki

Nieustraszeni poszukiwacze nowych przygód i wyzwań. Dzieci pełne ciekawości świata, które z chęcią odkrywają kolejne umiejętności.

• Przyrodnicy 6 latki

Grupa dzieci z niecierpliwością czekających na rozpoczęcie swojej nauki w szkole. Z pomocą natury odkrywają cudowny świat wiedzy i nauki.

W każdej grupie wiekowej nad prawidłowym rozwojem dzieci opiekę sprawują 2 nauczycielki oraz pomoc nauczyciela.

Statut Przedszkola Nr 129 Małych Przyjaciół.

KONCEPCJA PRACY I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 129 MAŁYCH PRZYJACIÓŁ