Froebel w Delfinach

Luty w Delfinach śmiało możemy nazwać miesiącem Froeblowskim. Każdego tygodnia dzieci poznawały nowe zagadnienia dzięki  pracy tą Metodą. Jak to wygląda w praktyce? W poniedziałki dzieci są przydzielane do grup, a w kolejnych dniach te grupy jedynie zmieniają miejsce „pracy”. Od wtorku do piątku, po kilku zabawach w Porannym Kole, następuje praca dzieci w czterech kącikach- kąciku darów, kąciku twórczym, kąciku badawczym i kąciku gospodarczym- każdego dnia w innym. Zadania do wykonania w kącikach są atrakcyjne dla dzieci, bo wymagają od nich dużej samodzielności i zaangażowania. Froebel wzbogaca wiedzę matematyczną, logiczne myślenie, uczy wnioskowania podczas zabaw badawczych, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, sprawność manualną i myślenie twórcze, wycisza i uczy cierpliwości.