W piątek 25.01 grupę Delfinów i Tygrysów odwiedził specjalny gość. Była nim mama Krzysia, która jest  asystentką stomatologiczną. Opowiedziała  dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Mama Krzysia na specjalnych obrazkach pokazała, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. W bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę. Bardzo dziękujemy za wizytę, teraz już wiemy  co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe.