Nasze Przedszkole chętnie włącza się w akcje środowiskowe, działania proekologiczne i charytatywne akcje świąteczne. Nie inaczej było w przypadku „VIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” której celem jest duchowe i materialne wsparcie kombatantów. To działająca już od 8 lat inicjatywa społeczna, w której biorą udział wolontariusze z całej Polski. Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla żołnierzy, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny i po jej zakończeniu, osób represjonowanych przez władze PRL oraz weteranów poszkodowanych w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pragniemy gorąco podziękować za szczodrość Rodziców i dzieci biorących udział w akcji.