Poznańskie Pyrą stoi… Z tej okazji obchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka. Rozpoczęto od przybliżenia nazw gwarowych tego warzywa (skąd pochodzą Pyra i Kartofel?), następnie wspólnie w grupach przenoszono ziemniaki z jednego „kosza” do drugiego (prawie, jak na wykopkach!:)), po czym była gra w ziemniaczane kręgle. Kulminacją obchodów był moment, gdy ogłoszono konkurs na Masterchef’a Juniora. Trzeba było wybrać jak najszybciej składniki do wybranej przez grupy potrawy (wszyscy reprezentanci grup świetnie poradzili sobie z tym zadaniem), a potem, jak w prawdziwym Masterchef’ie kroić, trzeć, mieszać – słowem – gotować. Dzień zakończyła degustacja przygotowanych dań. Jurorami byli Rodzice,a także ziemniaczane ludki towarzyszące dzieciom cały dzień – Kazia i Kazio. Wszystkie dania smakowały wyśmienicie i każdy przedszkolak zasłużył na miano Masterchef’a.